Tady budu stručně komentovat cokoliv, co se děje kolem nás: dívám se na svět očima křesťana. Přemýšlím o tom, co vidím. Snažím se převést to do slov.

Oslovila mě redaktorka Hospodářských novin s dotazem, jak prožívají vánoce vězni. Něco jsem jí řekl ze své zkušenosti, a taky jsem jí zprostředkoval kontakt na svého kamaráda - bývalého vězně. Včera to vyšlo jako příloha tiskem i na webu.

Včera jsem vylezl na Kletečnou (709 m). To je ten kopec naproti Milešovce, kam nevede značená cesta. Asi proto mně trvalo sedm let, než jsem se tam vydal. Ten výstup i výhled určitě stojí za to!

Po roce a půl opět v teplické věznici. Moje nástupkyně v září skončila, kaplanské místo bylo zrušeno a mě požádali, abych tam chodil jako dobrovolník.

Profesor Petr Kratochvíl je můj dlouholetý kamarád, odborník na mezinárodní vztahy, nedávno zpracovával výzkum o globálním katolicismu a jeho vlivu na politiku. Povídání s ním bude určitě zajímavé!

Už zítra se můžete se mnou přenést na britské ostrovy a vydat se po stopách starých misionářů a mnichů. Nebude se to nahrávat a vyvěšovat na YouTube, protože jde především o obrázky. Kdo nepřijde, neuvidí.

Scházíme se každý měsíc na evangelické faře, jsme z různých církví, diskutujeme, zpíváme, modlíme se, jíme a pijeme. Je nám spolu dobře. Dnes jsme diskutovali o tom, jak to máme s eucharistií - večeří Páně. Proč jí rozumíme každý jinak, i když vycházíme ze stejných biblických textů. Proč nám nedělá problém přistupovat k večeři Páně napříč církvemi,...

UŽ ZA TÝDEN přivítáme v Teplicích Marka Chvátala, který nám přiblíží projekt HLEDÁM BOHA. Pokud byste rádi sdíleli svou víru s lidmi, kteří hledají své duchovní zakotvení, můžete k tomu získat novou inspiraci a zároveň se podělit o svou zkušenost.

Dočetl jsem knížku UNIVERZÁLNÍ KRISTUS od Richarda Rohra. Je v ní spousta moudrosti. Třeba:

Kolem výpovědi Prof. Tomáše Petráčka z KTF se rozjel kolotoč událostí: arcibiskup Jan Graubner veřejným dopisem podpořil děkana Novotného, rektorka UK Milena Králíčková naopak vyjádřila znepokojení nad jeho nesprávným postupem a požádala ho o smírné řešení; v oběhu jsou nejméně tři petice na podporu Tomáše Petráčka, každá z nich má už stovky...